Mi a különbség az eladó és egy jó értékesítő között?
Látszólag semmi köze a két témának, de mégis van.
Mit csinál egy ügyes eladó? A jutaléka érdekében a meglévő áruját rádumálja a vevőre, különféle elmetrükköket is használva, hogy a vevő elhiggye, hogy szüksége van a termékre, de sajnos az esetek többségében a vevő később megbánja és úgy érzi átverték.
Ezzel szemben egy etikus értékesítő mit tesz? Megnézi, hogy mi az a termék, vagy szolgáltatás, amire a vevőnek szüksége van, mi az ami a valós problémájára megoldást jelent. Ami a probléma, hogy az esetek többségében a vevő az értékesítővel szemben még nem értette meg, mi az a dolog ami a problémájára gyógyír lenne, ezért ellenáll a kapott megoldási javaslatnak.
Mi ez esetben az értékesítő feladata?
Törje át a vevő gátjait, értesse meg vele, hogy mi volna a jó megoldás. Tegye ezt addig, míg a vevő nem nyúl ki a termékért, nem akarja Ő megszerezni. Ez egy win-win szituáció, kölcsönös elégedettséget eredményez.
Megláttad ebben a ebben az oktatás szerepét?
Lefordítom:
Ügyfeleink, szülők többsége arról panaszkodik, hogy motiválatlan a gyerek, nem akar tanulni.
Milyen megoldásokat alkalmaztak eddig?
Próbálnak rábeszéléssel, hatalmi szóval, megfélemlítéssel a gyerekre sok esetben hasznos dolgot ráerőltetni, aminek ellenállás az eredménye.
Mit a dolga egy jó tanítónak? Adja el a gyerekeknek azt az ötletet, hogy miért volna hasznos egy tevékenység, amiért van értelme az adott tárgyat megtanulni.
Ez annyi tesz, lángot gyújtani, ami égető vággyá alakulhat, ha megfelelően gondozzuk.
Ehhez hasznos , ha a gyermek titkos vágyait bizalmas szituációban – pl egy közös kerti munka -, hosszabb beszélgetés alkalmával kiderítjük.
Válj Te is jó értékesítővé, hogy el tudd adni gyermekednek a boldog élet reményében a munka és tanulás nyújtotta sikert és örömöt!
Mi segíthetünk a hogyan-ban.